Skočit na obsah Hrad Košumberk

Turistické informace

Hrad Košumberk

Památky města Luže

Osobnosti

Turistické cíle v okolí


Víte že…

Víte, že Pravčická brána v Českém Švýcarsku je největším skalním mostem v Evropě? Krom restaurace ve výletním zámečku Sokolí hnízdo je tu mnoho vyhlídek, z nichž je krásný rozhled do kraje.Cyklotrasy v regionu

Cyklotrasy Cyklotrasy Cyklotrasy

Cyklotrasa 4181

Řestoky, Rosice, Radim, Luže, Bílý Kůň, Nové Hrady – 46 km

Trasa vede mírně zvlněnou krajinou, převažují rovinaté úseky po silnici III. třídy. Prochází městem Luže, dále vede kolem hradu Košumberk a končí v Nových Hradech.

Cyklotrasa 4194

Pěšice, Štěnec, Jenišovice, Synčany, Brčekoly, Blížňovice, Hrochův Týnec, Nabočany, Kočí, Slatiňany – 30 km

Trasa vede po celé své délce téměř po rovině po silnicích III. třídy. S výraznějším stoupáním se setkáme jen na jejím začátku a konci. Je tedy vhodná pro rodiny s dětmi. Začíná na kopci v Pěšicích, pokračuje přes Jenišovice, Blížnovice , Hrochův Týnec a končí pod zámkem ve Slatiňanech.

Cyklotrasa 4186

Hněvětice, Doly, Bílý Kůň, Střemošice, Řepníky, Pěšice, Vraclav, Dobříkov, Dolní Jelení – 39 km

Trasa začíná pod hradem Rychmburk, vede po silnicích III. třídy se značně kopcovitým terénem přes Bílý Kůň, Řepníky, Vraclav, kde pokračuje k Dobříkovu. Odtud je trasa vedena lesní cestou a končí v Dolním Jelení. Tato stromy zastíněná cesta se výborně hodí pro jízdu na kole v letních měsících. Trasa je řazena mezi náročnější.

Cyklotrasa 4195

Horní Jelení, Stradouň, Štěnec, Luže – 22 km

Trasa začíná v Horním Jelení, pokračuje hlubokým lesem do Jaroslavi, kde přejedete hlavní silnici a klesáte až do Stradouňe. Odtud s mírným zvedáním cesta postupuje přes Štěnec do Luže. Patří k poměrně dobře sjízdným a vrcholově nenáročným trasám.